Цитата:
Для цього, відповідно до «Державної програми впровадження цифрового телерадіомовлення», передбачається «налагодити на базі діючих підприємств виробництво засобів телерадіомовлення, цифрових телевізійних приймачів та цифрових перетворювачів сигналу для аналогових телевізійних приймачів» І відповідні доручення з цього приводу було дано Президентом України Віктором Януковичем і Кабінетом Міністрів України.
Государственная программа содержит
не один такой интересный пункт.
Есть еще вот такой:
Цитата:
- внести необхідні зміни до законодавства у сфері телекомунікацій, телерадіомовлення та користування радіочастотним ресурсом щодо врахування особливостей організації та функціонування телерадіомовлення з використанням цифрових технологій та ліцензування відповідної діяльності оператора телекомунікацій;
И такой:
Цитата:
- створити відповідну нормативно-правову базу для впровадження та подальшого розвитку систем і засобів цифрового телерадіомовлення, затвердити національні стандарти цифрового телерадіомовлення та визначити вимоги до його технічних засобів;
А вот в этой части - не совсем согласен с формулировкой/трактовкой.
Цитата:
У зв’язку зі зміною умов телерадіомовлення, визначених відповідними рішеннями Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення, а саме: переходом на новий стандарт мовлення DVB-T2, було розроблено нову модель телетюнера, незважаючи на збитки, завдані цією зміною, було виготовлено дослідні зразки, проведено випробування, які підтвердили їхню відповідність вимогам нового стандарту мовлення.
Нацрада своим решение ничего не изменила. Они просто написали: "Або..., або..." ... "DVB-T або DVB-T2"... В стиле: "Исправленному верить".
И отдали на откуп решение о выборе стандарта вещания всей страны - частной компании.
Так же можно былоб и в правилах дорожного движения написать: движение право-стороннее или левостороннее.
А право выбора дать компании-поставщику автомобилей. Выгодней будет возить автомобили с правым рулём из Японии, то значит в стране будет левосторонее движение...
Цитата:
Водночас, під час реалізації «Державної програми впровадження цифрового телерадіомовлення» головним виконавцем ТОВ «Зеонбуд» за рекомендацією Національної ради з питань телебачення і радіомовлення України та за згодою Держтелерадіо України введено кодування цифрового телевізійного сигналу, так звану технологію умовного доступу з адресним управлінням.
Второй шаг, аналогичный указанному выше.
Мало того, что приняли решение о введении кодировки всупереч своим же заявлением...
Так и опять: отдали на откуп решение о типе/виде кодировки частной компании. Благодаря которой - Ирдето стало национальной кодировкой, которую можно уже во все национальные стандарты вписывать.
Цитата:
Безсумнівно, постає питання: хто зможе взяти участь у виробництві та постачанні абонентського обладнання для українського цифрового ефірного телемовлення? Здавалось би, тут усе зрозуміло: на наш погляд, у рамках Державної програми повинні лобіюватись українські виробники, тим більше такий загальний вектор розвитку підтримки вітчизняного виробника було задано Президентом України.
Вот правы они - "Здавалось би".
Таки - да! Здавалось...
Цитата:
Вважаємо за доцільне та сподіваємося, що так і відбудеться й ВАТ «Мерідіан» імені Корольова буде надано право доступу до прийнятої в Україні технології адресного управління в телетюнерах DVB-T2 для їх відповідного доопрацювання й подальшого виробництва, що забезпечить певною мірою відновлення радіоелектронної промисловості й виробництва засобів зв’язку на новітній технологічній основі та створення нових високопрофесійних робочих місць.
Да,да! Кстати... все очень надеемься, что будет дан доступ к технологии адресного управления Ирдето

... Для поддержки отечественных производителей...
И для завершения.
В дополнение ко всем процитированным пунктам из Гос-программы:
Цитата:
Орієнтовний обсяг фінансування Програми становить 4300,8 млн. гривень, з них за рахунок коштів державного бюджету - 8,95 млн., інвестицій та інших джерел - 4291,85 млн. гривень.
Вам не показалось. На всю программу со стороны государства предусматривали 8 млн 950 тысяч гривен.
А когда вырисовываются 320 млн гривен... то какая к черту программа?
Я предполагаю, что могут последовать комментарии, что "компания, указанная в статье" ничего путного не производит (не сможет производить).
Но зачем об этом тогда в программах писать? Не давайте им надежд (шансов).
Хотя... тут уже есть один производитель передатчиков, про который вроде ничего плохого не сказали - сказали иначе: типа нам нужно надежное оборудование...
Поэтому, в том случае, когда
выбор стандарта вещания - решает не страна, а частная фирма, (а государство в суде доказывает!, что ничего страшного, там где ДВБ-Т, там и ДВБ-Т2 пойдет)
выбор кодировки (раз уж додумались) решает не страна, а частная фирма,
то какова бы была гарантия Меридиану для того, чтобы частная фирма не назвала б их продукцию тоже ненадежной... нет... точнее сказала бы, что им нужно очень надежное приемное оборудование, так как они хотят избежать возможную дескридитации идеи..(и так окажется, что это будет не Меридиан)...
Так что статья - очередной "Глас вопиющего в пустыне"...
П(г)риско(г)рбно... ©