На сьогодні існує ситуація, коли в деяких районах області існує обмежений доступ до програм ефірного мовлення, а в окремих населених пунктах взагалі відсутня можливість отримувати програми вітчизняних каналів.
Враховуючи те, що головною причиною зазначеної ситуації є недобудова телевізійних веж або ретрансляторних станцій через нестачу коштів як в районних, так і обласному бюджетах, певний час представник Національної ради намагався вирішити питання на місцевому рівні. Співпраця в цьому напрямку здійснювалася з народними депутатами минулого скликання, зокрема Гавришом С.Б, депутатами обласної ради, директором ХОРТПЦ та інше. Незважаючи на всі заходи, питання не вирішено. Весь час відмова пов′язана з посиланням на відсутність коштів в бюджетах усіх рівнів. За інформацією, отриманою від голів сільських рад, звернення мешканців проблемних населених пунктів до керівників району та області тривають довгі роки і також залишаються безрезультатними.
На сьогодні вичерпані усі зусилля та засоби вирішення цього питання на місцевому рівні. Користуючись нагодою надання інформації для підготовки Плану розвитку телерадіоінформаційного простору України, представник просить звернути увагу на таку інформацію.
Великобурлуцький район знаходиться на кордоні з Російською Федерацією. В цьому районі Вільхуватська та Мілоська сільські ради знаходяться в такій місцевості де відсутня можливість отримання програм українських каналів. Населення дивиться лише програми російських каналів: ОРТ, РТР, НТВ.
Дворічанський район. Телевізійна вежа з радянських часів залишається недобудованою. Оскільки цей район також знаходиться на кордоні із Російською Федерацією, то жителям, за допомогою супутникових антен, доступніше російське телебачення, аніж вітчизняне.
За інформацією директора ХОРТПЦ, питання сучасного радіотелевізійного обладнання в смт. Дворічна на сьогодні не може бути вирішене в зв"язку з тим, що не закінчено будівництво технічних та інженерних споруд телерадіотранслятора. Для встановлення сучасного обладнання в смт.Дворічна потрібно, зокрема, телевежу висотою 72 м. для встановлення потужних антен та радіорелейної станції.
Кегичівський район. У 1989 році в смт. Кегичівка було розпочато будівництво потужного ретранслятора з метою покращення покриття телевізійним сигналом прилеглих до нього районів . Було збудовано 240-метрову вежу, але технічні будівлі не закінчені . Будівництво було зупинено в 1992р через відсутність коштів.
Зачепилівський район. На сьогодні в Зачепилівському районі працює радіорелейна станція РРС-14, яка була введена в дію у 1989 році і транслює державні програми. Телевізійна вежа збудована із залученням коштів районного бюджету, ХОРТПЦ, підприємств району і передана на баланс районного вузла електрозв"язку "Укртелеком". На сьогодні через певні проблеми у фінансових стосунках між "ХФ ВАТ "Укртелеком" та ХОРТПЦ виникла загроза початку роботи з демонтажу РРС і заборони використання антено-місць на телевежі. Якщо це відбудеться, більшість сільського населення району буде позбавлено можливості приймати державні телеканали. Надати інше приміщення для потреб телевізійної мережі Зачепилівського району та антеномісця на іншій вежі у районі немає можливості.
_________________ http://www.ukrtvr.org - Эфирное теле и радиовещание Украины
|