Форум проекта ProTV.UA


Цифровое эфирное ТВ, спутниковое, кабельное, IPTV, OTT, радиовещание
Форум ProTV Форум ProTV    Новости ProTV Новости ProTV    Форум Mediasat Форум Mediasat
Текущее время: 25 янв 2025, 07:26
* Вход   * Регистрация

MediaPlayer - интернет-магазин по продаже, установке, настройке, обслуживанию
медиаплееров, сет-топ-боксов, домашних кинотеатров
Розница/опт. Гибкая система скидок. Доставка по Киеву, Украине.
Тел. (+38 050) 130 86 81, (098) 151 30 51




Видео с Ex.UA, FS. UA, Вконтакт на экране телевизора
 
Спутниковое. кабельное, эфирное ТВ, Т2, Openbox, Киев и Украина Конверторы INVERTO, весь модельный ряд, прямые поставки от производителя,лучшая цена в Украине



Часовой пояс: UTC + 2 часа




Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 6 ] 
Автор Сообщение
 Заголовок сообщения: Нацсовет по телевидению объявил конкурс на 4 цифровых канала
Сообщение Добавлено: 27 дек 2005, 22:22 
Не в сети
полуПРОФИ
полуПРОФИ
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 15 окт 2005, 18:46
Сообщения: 1887
Страна: Ukraine (ua)
Репутация: 22

Повысить репутациюПонизить репутацию
Нацсовет по телевидению объявил конкурс на 4 цифровых канала в Киеве



Национальный совет по вопросам телевидения и радиовещания объявил 21 декабря конкурс на 4 цифровых канала телевидения в Киеве. Об этом сказал 22 декабря заместитель главы Нацсовета Игорь Курус.

Он сообщил, что условия конкурса будут опубликованы в газетах "Урядовий курьер" и "Голос Украины".

По словам Куруса, на конкурс будут выставлены 41-й, 43-й, 51-й и 64-й цифровые каналы, в которых можно разместить 16-19 телепрограмм. Мощность эти каналов позволяет вещать в Киеве и охватывать территорию примерно 100 километров за пределами города. По его словам, победители конкурса будут известны, ориентировочно, в марте.

Он также сказал, что у них будут определенные финансовые льготы, например, снижен лицензионный сбор. "Это европейская и мировая практика, когда передовым технологиям предоставляют льготы", - сказал он.

В свою очередь глава Нацсовета Виталий Шевченко дополнил, что это будет фактически первым государственным решением, внедряющим цифровое телевидение , в связи с котор ы м теперь в лицензии телекомпаниям срок действия будет вписываться не 7-10 лет, а до принятия решения о переходе на цифровое телевидение, но не более чем 7-10 лет.

Согласно с объявлением Нацсовета, опубликованном в газете "Голос Украины" заявки на участие в конкурсе он принимает с 30 января по 28 февраля , при э том п риоритет в конкурсе будут иметь украинские телерадиокомпании, у которых есть лицензия на вещание.

Они должны будут освоить территорию вещания до 1 января 2008 года. Частоты объявлены на конкурс для создания экспериментальной многоканальной телевизионной сети для распространения программ в стандарте DVB-T.

Компании, которые будут на них вещать, должны будут ежегодно сдавать отчет о выполнении технических требований эксперимента, среди которых внедрение цифровых технологий наземного вещания, интерактивные услуги для зрителей, практические исследования модификаций цифрового вещания стандарта DVB-T и другие.

Нацсовет обещает, что при проведении следующих конкурсов на цифровые каналы в других городах будет отдавать предпочтения тем вещателям, которые показали себя успешно в этом эксперименте.

[/url]http://kiyany.com.ua/news/2005/12/27/9207.htm[url][/url]<br> <BR> <br> <hr> <small> <small> <B>Spam Filter </b>: 0 </small> </small>

_________________
http://www.ukrtvr.org - Эфирное теле и радиовещание Украины


Вернуться к началу
 Профиль  
Ответить с цитатой  
 
 
Вернуться к началу  
 Заголовок сообщения:
Сообщение Добавлено: 30 дек 2005, 23:18 
Не в сети
полуПРОФИ
полуПРОФИ
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 15 окт 2005, 18:46
Сообщения: 1887
Страна: Ukraine (ua)
Репутация: 22

Повысить репутациюПонизить репутацию
Телебачення (канали експериментального цифрового мовлення)
Населений пункт / Телеканал (ТВК) / Потужність (кВт) / Направленість антени / Обсяг мовлення, год/добу / Максимальний грошовий збір на розповсюдження однієї програми грн.

Київ / 41 / 1,3 / неспрямована / 24 год/добу / 60212-49
Київ / 43 / 0,5 / неспрямована / 24 год/добу / 25074-66
Київ / 51 / 1 / спрямована / 24 год/добу/ 60212-49
Київ / 64 / 0,2 / неспрямована / 24 год/добу / 23409-36

Ці частоти призначені для створення експериментальної багатоканальної ефірної телемережі для розповсюдження телепрограм у стандарті DVB-T (один телевізійний канал призначений для розповсюдження не менше 4 телепрограм стандартної якості, одна з яких є програмою власного (за погодженням з Національною радою України - вітчизняного) виробництва).
Пріоритет надається програмам українських телерадіоорганізацій, які мають ліцензію на мовлення. Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення має право оголосити конкурс на розповсюдження окремих програм в кожному телеканалі.
Ліцензіат, який має право мовлення з використанням експериментальної телемережі, надає щорічний звіт про виконання технічних вимог експерименту. Переможці конкурсу зобов'язані освоїти територію розповсюдження програм в межах зони координації до 01 січня 2008 року.
Для участі в конкурсі претенденти, крім документів визначених статтею 14 Закону України "Про телебачення і радіомовлення", надають типові угоди з телерадіоорганізаціями із зазначенням максимально-граничної вартості на розповсюдження телепрограм.
Переможець конкурсу на створення багатоканальної мережі зобов'язаний укласти угоди на розповсюдження програм телерадіоорганізацій, які визначені Національною радою.
Національна рада в ході експерименту може уточнювати умови користування частотами, але не частіше ніж один раз на рік.
Програми розповсюджуються без обмеження доступу.

Технічні вимоги:
- впровадження нових технологій цифрового ефірного наземного мовлення та надання нових інтерактивних послуг споживачам, в тому числі електронного провідника програм.
- проведення практичних досліджень різних новітніх модифікацій цифрового мовлення стандарту DVB-T.
- проведення тестування і вибору найбільш оптимальних для України моделей цифрових декодерів (сет-топ-боксів). Підготовка рекомендацій та вимог до характеристик декодерів, які можуть використовуватися на українському ринку, для створення специфікацій сертифікованих декодерів. Проведення досліджень для виявлення попиту глядачів на різні модифікації цифрового ефірного мовлення і підготовка бізнес-моделі розвитку.
- передача результатів науково-дослідних робіт, проведених в період експериментального мовлення, Національній раді для їх використання при подальшому впровадженні цифрового мовлення. Телеканали, винесені на конкурс, можуть бути замінені на інші згідно з планом модифікацій частотних присвоєнь на етапі планового переходу до цифрового мовлення.
Національна рада при проведенні наступних конкурсів на користування каналами цифрового ефірного наземного мовлення в інших містах України надаватиме пріоритет ліцензіатам, діяльність яких під час проведення експерименту буде успішною.
Завершення експерименту визначається рішенням Національної ради, яким встановлюється порядок подальшого використання багатоканальної ефірної наземної цифрової телемережі. У разі невиконання ліцензіатом умов ліцензій, дію його ліцензії може бути зупинено і оголошено новий конкурс.<br> <BR> <br> <hr> <small> <small> <B>Spam Filter </b>: 0 </small> </small>

_________________
http://www.ukrtvr.org - Эфирное теле и радиовещание Украины


Вернуться к началу
 Профиль  
Ответить с цитатой  
 Заголовок сообщения:
Сообщение Добавлено: 13 янв 2006, 14:59 
Не в сети

Зарегистрирован: 13 янв 2006, 14:36
Сообщения: 4
Откуда: KIEV-DONECK
Страна: Ukraine (ua)
Репутация: 0

Повысить репутациюПонизить репутацию
Люди ответьте пожалуйста, как понять цифровое ТВ, и как его можно будет смотреть и с помощу чего<br> <BR> <br> <hr> <small> <small> <B>Spam Filter </b>: 0 </small> </small>


Вернуться к началу
 Профиль  
Ответить с цитатой  
 
 

Спутниковый ресивет Violet

 

Журнал о спутниковом ТВ - MEDIASAT

 


Вернуться к началу  
 Заголовок сообщения:
Сообщение Добавлено: 28 янв 2006, 13:27 
Не в сети
полуПРОФИ
полуПРОФИ
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 15 окт 2005, 18:46
Сообщения: 1887
Страна: Ukraine (ua)
Репутация: 22

Повысить репутациюПонизить репутацию
Стан втілення цифрового ефірного мовлення в Україні (с сайта Черниговсокого ОРТПЦ)





1. Головна мета розвитку цифрового ефірного мовлення

Подальший розвиток ефірного телевізійного мовлення (яке сьогодні в Україні є аналоговим) стримується перш за все через обмеження частотного ресурсу, невідповідності якості аналогового стандарту цифровим стандартам створення програм, низькою завадостійкістю аналогового сигналу.

Системи розповсюдження і трансляції телевізійних програм в Україні є застарілі і не відповідають сучасним світовим вимогам.

Світ вже переходить на цифрові методи обробка сигналів, які мають великі переваги перед існуючими аналоговими.

Сигнали цифрового телебачення порівняно з існуючими (аналоговими) більш захищені від завад, мають більшу чіткість і якість зображення.

Завдяки колосальним успіхам цифрових технологій стало можливим передавати відразу 4-6 цифрових телевізійних програм, 1-2 радіопрограм та передачу даних в смузі частот, яка раніше відводилась для одного аналогового телевізійного каналу.



Основні переваги цифрового ефірного телебачення – це:



· збільшення кількості телевізійних програм до 4-6 в смузі частот одного аналогового телевізійного каналу;

· якість відеозображення та звуку наближається до DVD (домашній кінотеатр);

· впевнений стійкий прийом на кімнатні антени в умовах великих міст;

· можливість портативного прийому;

· можливість мобільного прийому в автомобілях, автобусах і поїздах на швидкості до 200 км/год;

· надання додаткових інтерактивних послуг (такі як: відео на замовлення, високошвидкісний Інтернет, електронний магазин, багатомовний супровід та інше).



Впровадження цифрового мовлення дозволить:

- збільшити кількість сучасних інтерактивних телекомунікаційних послуг для населення (такі як: високошвидкісний Інтернет, передача даних, відео на замовлення, електронний магазин, багатомовний супровід та інше);

- збільшити кількість телерадіопрограм у ефірі при економії частотного ресурсу (за рахунок збільшення кількості телевізійних програм до 4-6 в смузі частот одного аналогового телевізійного каналу);

- розвивати новітні радіотехнології за рахунок вивільнення частотного ресурсу;

- підвищити якість мовлення телерадіопрограм;

- підвищити якість і надійність оповіщення населення при надзвичайних ситуаціях (за рахунок підвищення надійності та якості мовлення, збільшення зон охоплення, організації адресної та централізованої передачі даних);

- організувати централізовану передачу даних для державних закладів;

- здійснювати за окремими запитами передачу інформації для мобільних підрозділів силових міністерств в т.ч. по закритих каналах з паролем (наприклад інформацію по розшуку автомобілів, підключення до баз даних та інш.);

- провести заміну застарілого передавального обладнання в Україні на сучасне обладнання, яке відповідає стандартам Євросоюзу;

- значно зменшити енергоємність передавального обладнання і затрати на розповсюдження телерадіопрограм;

- зменшити бюджетні витрати за рахунок зменшення витрат на трансляцію програм державних ТРК;

- покращити екологічний стан навколишнього середовища за рахунок зменшення потужностей передавачів;

- підвищити ефективність інвестиційно-інноваційної діяльності в галузі телекомунікацій.



Головною метою розвитку цифрового ефірного мовлення має бути забезпечення зростаючих потреб населення шляхом збільшення кількості програм мовлення (при одночасному звільненні частини діапазону частот для інших радіослужб), більш ефективного використання радіочастотного і енергетичного ресурсів, покращення якості та надання додаткових послуг.

Цифрове ефірне мовлення розвивається високими темпами в усіх розвинутих країнах світу. Зараз країни Євросоюзу активно втілюють системи цифрового мовлення, в більшості країн Європи промисловість освоїла випуск цифрових телевізорів та передавачів. На законодавчому рівні прийняті державні програми щодо надання державної підтримки і визначені етапи та регіони впровадження цифрового мовлення. В більшості країн Європи перехід від аналогового до цифрового мовлення планується завершити до 2010 року.





2. Огляд розвитку цифрового ефірного мовлення в світі

(станом на кінець 2005 року)



У Великобританії, флагмані цифрового наземного телебачення в Європі, вже налічується 5 млн. глядачів цифрового телебачення (ЦТ) – саме стільки абонентів у найпопулярнішої послуги Freeview. Користувачі мають можливість безкоштовно приймати 32 телеканали та 24 радіостанції. Велика якість та кількість телеканалів сприяють стрімкому зростанню кількості глядачів. Лише за останній час ціна цифрових приставок (сет-топ-боксів) знизилася до 70 євро.

* * *

Німеччина продовжує повномасштабне розгортання цифрового телебачення, одночасно вимикаючи аналогове. Після покриття густонаселених територій у західній і північній частинах Німеччини навесні 2004 року, технологія поширилася і на інші регіони країни. Покращилося й існуюче покриття ЦТ, яке у листопаді 2002 року почало транслюватися у Берліні, а пізніше також і в Бонні, Кельні, Бремені та Ганновері. У 2005 році будуть покриті Мюнхен, Нюрнберг, Ерфурт, Лейпциг та інші міста.

З початку впровадження ЦТ у Німеччині було продано більше 1 мільйона цифрових приставок. За прогнозами спеціалістів протягом 2005-2006 років ця цифра збільшиться утричі. Тим часом ціна сет-топ-боксів знизилася до 80 євро, а на ринку присутні вже більше 50 моделей. Повністю завершити цифровізацію телебачення в Німеччині з відключенням аналогового телебачення планують до 2010 року.

* * *

Так само активно впроваджується ЦТ в Італії. Тут дата повного переходу на цифрове мовлення найоптимістичніша – 2006 рік. Такого стрімкого розвитку в Італії планують досягти завдяки субсидіюванню державою купівлі населенням цифрових декодерів. Для цього уряд планує виділити у 2005 році 110 млн. євро. Зараз розмір субсидії, яка надаватиметься покупцям перших 700 тис. сет-топ-боксів, становить 120 євро, хоча раніше була 150 євро. Зменшення розміру субсидії пов’язане зі зниженням вартості сет-топ-боксів. У 2004 році в країні їх було продано близько 600 тис. Варто відзначити, що субсидія надається для купівлі лише тих сет-топ-боксів, що підтримують технологію МНР (Multimedia Home Platform), тобто спроможних працювати з мультимедійними та інтерактивними послугами та приймати Інтернет.

* * *

Фінляндія є лідером цифрового ефірного телебачення в Європі за покриттям та проникненням. Зараз у країні працює 3 мультиплекси, які транслюють 15 безкоштовних телевізійних каналів та 4 радіопрограми, а також платні канали. З початку впровадження ЦТ у країні було продано близько 600 тис. сет-топ-боксів, а покриття досягло 72 % населення. Фінська мовна компанія Digita планує покрити цифровим телебаченням територію, на якій проживає 99,9 % населення країни, протягом 2005 року.

* * *

Іспанський уряд прийняв закон, що покликаний сприяти запровадженню цифрового наземного телебачення. Після набуття чинності законом, який ще має бути схвалений парламентом країни, буде прийнятий новий технічний план впровадження ЦТ.

У законі зазначена дата вимкнення аналогового телебачення – 2010 рік. Це на два роки швидше, ніж планувалося раніше. Розгортання ЦТ по всій країні розпочнеться у третьому кварталі 2005 року з запуску безкоштовної цифрової платформи на 22 телеканали, 14 з яких будуть загальнонаціональними, 4 – регіональними та 4 – місцевими.

Зараз в Іспанії цифрове мовлення здійснюється у Каталонії. Користувачі можуть безкоштовно приймати 4 цифрових канали каталонського телебачення та інтерактивні МНР послуги.

* * *

У Франції продовжується прийом заявок на 8 ліцензій ЦТ, виставлених на конкурс. Кандидати повинні подати заявку до 11 березня, а остаточне рішення буде прийняте 7 червня. Протягом 2005 року планується запустити 28 цифрових каналів з покриттям 65 % населення.

* * *

У Чехії був офіційно відкритий тендер на два комерційні мультиплекси (приблизно 10 телеканалів). Переможці отримають ліцензії на 12 років – для телебачення, або на 8 років – для радіо. Два мультиплекси, які мають кодові назви „В” та „С”, будуть працювати паралельно з третім („А”), зарезервованим для громадського телебачення та радіо.

* * *

Росія має намір завершити перехід на цифрове телебачення до 2015 року. Про це заявив Борис Антонюк, заступник міністра інформаційних технологій і зв’язку. Однак, у Росії існують думки й про скоріше запровадження ЦТ в країні. За словами Святослава Буняєва, заступника голови РТРС, в Росії вже існує достатня технологічна база для швидкого і недорогого переходу на „цифру”. Зараз у Росії цифрове мовлення здійснюється в Москві, Санкт-Петербурзі та Нижньому Новгороді.

* * *

У Китаї розпочався наймасштабніший у світі перехід на цифрове телебачення. Уряд країни підтвердив плани повної цифровізації близько 380 мільйонів домогосподарств протягом 11 років, зокрема, до 2008 року планується охопити цифровим телебаченням 100 мільйонів домогосподарств, які зараз користуються послугами аналогового кабельного телебачення.

У китайських містах традиційно широко розповсюджене кабельне телебачення. Лише для придбання сет-топ-боксів буде витрачено близько 7 мільярдів доларів США. Зараз ще не зрозуміло, яким чином розподілятиметься ця сума між урядом, операторами та мовниками. Однак, очікується, що уряд запропонує операторам кредити під низькі відсотки для прискорення процесу переходу.

* * *

Система мобільного прийому ЦТ розпочала роботу в місті Каосюнг на Тайвані. Каосюнг став третім великим містом у світі, що почав надавати послугу цифрового наземного телебачення в мережі комунального транспорту. Проект називається „Dimo TV”.

У 165 автобусах встановлені 19-дюймові рідкокристалічні дисплеї та декодери DVB-T, які приймають спеціальний канал. Програми, що демонструються в транспорті – некомерційні, і несуть пізнавальну та розважальну інформацію. Хоча програми транслюються зі звуком, вони також супроводжуються субтитрами.

* * *

Прийнятий стандарт DVB-H, що дозволить трансляцію передач з низькою роздільною здатністю на маленькі екрани (КПК, мобільні телефони тощо), і використовуватиметься в існуючих мережах DVB-T. За допомогою цього стандарту забезпечуватиметься трансляція 5-8 телеканалів у одному мультиплексі разом з основними телеканалами.

Час широкого запровадження послуг на базі DVB-H стримується лише відсутністю на ринку достатньої кількості пристроїв, що підтримують стандарт. Ситуація покращиться з початком їх масового випуску, який прогнозується на 2006 рік. Зараз тестове мовлення у стандарті DVB-H здійснюється в Італії та Великобританії.



3. Стан втілення цифрового ефірного мовлення в Україні

(станом на 1.01.2006 р.)



Створення інфраструктури цифрового мовлення - один з важливих чинників входження України до Європейського інформаційного простору (ЕІІ). На Всесвітній конференції радіозв`язку, що має відбутися у 2007 році, планується прийняти рішення щодо припинення міжнародного захисту аналогового мовлення. Згідно рішення МСЕЗ, в 2006 році буде закінчено частотне планування цифрового ефірного мовлення, що вимагає до цього часу закінчити частотне планування в Україні. Враховуючи безальтернативність переходу до цифрового ефірного мовлення, на протязі найближчих 10 років необхідно вирішити питання поетапного розгортання цифрової мережі телерадіомовлення. Альтернативи розвитку ефірного цифрового мовлення в Україні не існує.



На підставі аналізу впровадження цифрового наземного мовлення в інших країнах, фінансового стану Концерну РРТ і рівня платоспроможності населення, можна зробити висновок, що в Україні цей процес має спиратися на підтримку держави, здійснюватися на підставі державних Концепції і Програми. Необхідно включити розбудову системи цифрового телерадіомовлення і виробництва приймальних цифрових телевізійних тюнерів до пріоритетних напрямків розвитку народного господарства України з наданням відповідної державної підтримки.



Проте, на даний час в Україні існує неврегульованість правової бази створення цифрового ефірного мовлення, не прийняті відповідними постановами КМУ Концепція та Програма втілення цифрового мовлення, не розроблений "Частотно-територіальний план поетапного втілення цифрового мовлення".



Концерн РРТ 4 роки (з осені 2001 року) здійснює експериментальне тестове мовлення стандарту DVB-T в м. Києві передавачем 51 телевізійного каналу потужністю випромінювання 0,6-0,8 кВт. Випробування переконливо підтвердили технічні переваги цифрового ефірного мовлення перед аналоговим, а Концерн набув досвід експлуатації цифрових мереж. Досвід тестового мовлення в м. Києві буде в нагоді на перехідному етапі впровадження цифрового мовлення, коли на декілька років збережеться аналогове мовлення.



Враховуючи рівень платоспроможності населення, соціальні проблеми в державі, великий відсоток незаможних та одиноких громадян похилого віку, розгортання цифрової мережі телерадіомовлення необхідно здійснювати поетапно при збереженні існуючої аналогової мережі до повного переходу на цифрові технології.



З 2-го півріччя 2005 року в Україні розпочаті заходи щодо впровадження цифрового телерадіомовлення. Створені міжвідомчі робочі групи при Мінтрансзв`язку та Нацраді з питань телебачення та радіомовлення, до яких ввійшли представники Концерну РРТ. Розпорядженням Кабінету Міністрів України (доручення віце-прем’єр-міністра України В. Кириленка від 14.12.2005р. №52967/3/1-05) покладено завдання щодо розробки державної концепції та програми впровадження цифрового телерадіомовлення (додаток 1).



Концерн РРТ вважає питання впровадження в Україні цифрового телерадіомовлення питанням державної ваги, для вирішення якого потрібні скоординовані зусилля центральних органів виконавчої влади, вітчизняної науки та промисловості. Тому це питання повинно розглядатись як пріоритетний напрямок інноваційної діяльності в рамках окремої загальнодержавної програми.

Питання впровадження цифрового ефірного телерадіомовлення вимагає вирішення на державному рівні ряду важливих завдань, а саме:

- завершення розробки та міжнародної координації Регіонального плану цифрового мовлення;

- розробки і затвердження національних стандартів для цифрового телерадіомовлення;

- організації виробництва передавального і приймального обладнання для цифрового телерадіомовлення;

- проведення роз’яснювальної роботи серед населення щодо переваг цифрового мовлення;

- визначення пріоритетних регіонів впровадження цифрового мовлення та розробки пілот-проектів впровадження цифрового мовлення в цих регіонах;

- враховуючи, що структура мереж ефірного цифрового мовлення відрізняється від існуючих мереж ефірного аналогового мовлення більшою розгалуженістю, складністю формування програм, їх роздачі та синхронізації, організувати першочергове будівництво центральної зони цифрового мовлення в Київській області.



Дані завдання можуть поступово вирішуватись при розробці державної концепції та програми впровадження цифрового телерадіомовлення.

За основу програми впровадження цифрового телерадіомовлення в Україні доцільно взяти розроблений Міжвідомчою робочою групою (при Національній Раді з питань телебачення і радіомовлення) план заходів щодо впровадження цифрового телерадіомовлення в Україні.

Державним замовником розробки програми впровадження цифрового телерадіомовлення в Україні Кабінетом Міністрів України визначено центральний орган виконавчої влади в галузі зв’язку – Адміністрацію зв`язку (Мінтрансзв’язку). До розробки програми залучені Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення, Національна комісія з питань регулювання зв'язку України, Мінекономіки України, Мінфін України, Держкомтелерадіо, Концерн РРТ, Центр „Укрчастотнагляд” та провідні телерадіокомпанії.

Головним виконавцем (розробником) концепції та програми доцільно визначити одну із провідних вітчизняних науково-дослідних установ, наприклад УНДІРТ.

Концерн РРТ має відповідний виробничий потенціал для розгортання мереж цифрового телерадіомовлення і готовий взяти активну участь у розробці програми впровадження цифрового телерадіомовлення в Україні. На даний час Концерном РРТ:

- розроблено проект Концепції впровадження цифрового телерадіомовлення. В проекті визначені мета та завдання цифрового мовлення, його стандарти, етапи втілення, частотне та правове забезпечення;

- взята участь у розробці робочою групою при Національній раді України з питань телебачення і радіомовлення „Плану заходів щодо впровадження цифрового телевізійного мовлення в Україні” (додаток 2);

- розроблені „Схема зони цифрового мовлення” та „Орієнтовний фінансовий розрахунок коштів на створення однієї зони цифрового мовлення” (додатки 3-6);.



Останнім часом, користуючись неврегульованістю законодавчих актів щодо функціонування цифрового мовлення в Україні, деякі оператори та телерадіоорганізації активно намагаються зайняти сегмент ринку з надання послуг цифрового мовлення для власних комерційних інтересів. Незважаючи на той факт, що в Україні не закінчено частотне планування цифрового мовлення, створюються спроби отримати ліцензії на цифрове мовлення навіть у невеликих відокремлених населених пунктах, подаються заявки на тримання і без цього обмеженого частотного ресурсу.

Національна Рада України з питань телебачення та радіомовлення 21.12.2005 р. оголосила конкурс на ліцензування 4 цифрових каналів телебачення в м. Києві (в т.ч. і 51 ТВК). Таке поспішне ліцензування цифрового мовлення без вирішення на державному рівні питань впровадження цифрового мовлення не відповідає розробленому плану впровадження цифрового мовлення в Україні і може створити загрозу питанням інформаційної безпеки держави, задоволення суспільних інтересів у засобах мовлення, зв’язку і комунікацій.

Концерн РРТ вважає, що оголошений Національною Радою з питань телебачення і радіомовлення цей конкурс не має нормативно-правових підстав і може привести до втрати національного надбання – державного частотного ресурсу, неефективного його використання та подальшого відставання України від європейських тенденцій розвитку телерадіомовлення


В Європі цифрове ефірне телерадіомовлення розвивається шляхом будівництва зон цифрового мовлення (діаметром 75-90 км) з рівномірнім охопленням населення 20-25 програмами ефірного мовлення. В Україні ж зберігається велика різниця між сільським та міським населенням у кількості програм мовлення, що доступні для перегляду населенням.

Враховуючи важливість питань впровадження цифрового телерадіомовлення для інформаційної безпеки держави, Концерн РРТ вийшов з клопотанням щодо:

- розгляду актуальних проблем впровадження цифрового телерадіомовлення в Україні на засіданні РНБО України;

- припинення ліцензування цифрових каналів телебачення в м. Києві та інших містах України до розробки Державної програми впровадження цифрового телерадіомовлення в Україні.



Зараз в Мінтрансзв’язку згідно наказу від 29.12.2005 р. № 985 на доручення Кабінету Міністрів України від 14.12.2005р. №52967/3/1-05 створена робоча група по розробці концепції впровадження цифрового телерадіомовлення в Україні під керівництвом В.о. голови Державного департаменту зв’язку та інформатизації Яцука П.П. До складу робочої групи включено віце-президента Концерну РРТ Греська В. П. та начальника відділу Терещенка В.І<br> <BR> <br> <hr> <small> <small> <B>Spam Filter </b>: 0 </small> </small>

_________________
http://www.ukrtvr.org - Эфирное теле и радиовещание Украины


Вернуться к началу
 Профиль  
Ответить с цитатой  
 Заголовок сообщения:
Сообщение Добавлено: 29 янв 2006, 07:04 
Не в сети
Активный писатель
Активный писатель
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 15 янв 2006, 04:37
Сообщения: 567
Откуда: Миколаїв-США
Страна: United States (us)
Репутация: -1

Повысить репутациюПонизить репутацию
Так получется, что если частотный ресурс вычерпан , то Нац.Совет по ТВ и Р.будет выставлять каналы под цифру на тех которые вещают местные и сетевые вещатели в этом регионе? С цифровым вещанием будет ли создаватся помехи с соседними регионами?<br> <BR> <br> <hr> <small> <small> <B>Spam Filter </b>: 0 </small> </small>


Вернуться к началу
 Профиль  
Ответить с цитатой  
 Заголовок сообщения:
Сообщение Добавлено: 29 янв 2006, 12:10 
Не в сети
Продвинутый пользователь

Зарегистрирован: 21 окт 2005, 00:35
Сообщения: 343
Откуда: Новая Каховка (Херсонская область)
Страна: Ukraine (ua)
Репутация: 0

Повысить репутациюПонизить репутацию
skyoleg писал(а):
Люди ответьте пожалуйста, как понять цифровое ТВ, и как его можно будет смотреть и с помощу чего

Покупаешь тюнер DVB-T (типо тюнера к спутниковому ТВ), подключаешь к нему обычную эфирную антенну и смотришь цифровое ТВ. Качество картинки отличное, как со спутника.<br> <BR> <br> <hr> <small> <small> <B>Spam Filter </b>: 0 </small> </small>


Вернуться к началу
 Профиль  
Ответить с цитатой  
Показать сообщения за:  Поле сортировки  
Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 6 ] 

Часовой пояс: UTC + 2 часа


Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: Google [Bot] и гости: 26


Вы не можете начинать темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете редактировать свои сообщения
Вы не можете удалять свои сообщения
Вы не можете добавлять вложения

Найти:
Перейти:  


Администрация и владелец форума не несут ответственности за содержание рекламной информации,
а также за содержание рекламируемых интернет-ресурсов.
Вы пользуетесь представленной здесь информацией и доверяете рекламодателям на свой страх и риск!
Администрация и владелец форума не несут ответственности за информацию и высказывания, размещённые в сообщениях пользователей форума.
Все высказывания и информация, размещённые на форуме и не имеющие ссылки на первоисточник,
выражают точку зрения исключительно автора конкретного сообщения на форуме
и никак не связаны с точкой зрения администрации или владельца форума.
Администрация старается удалять оскорбительные сообщения как самостоятельно, в процессе модерации, так и по конкретной претензии от третьего лица.
Однако удаление может происходить с некоторой задержкой. Надеемся на Ваше понимание.


© 2005 - 2025 . ProTV.NET.UA - ТВ, Технологии, Телекоммуникации